Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pianista

pianista
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Staż: 4 rok, 10 m-c and 14 dni
  • Lokalizacjaeuropa
Reputacja: 0

Napisano 03 luty 2013 - 21:57

Jako nowy użytkownik Witam. Chciałbym się dowiedzieć od Was podstaw na temat pracy w Holandii. Pracował tak ktoś z Was? Bo planuję wyjazd jednak nie znam opinii o tym kraju.

#2 OFFLINE   swiatowid

swiatowid
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Staż: 4 rok, 10 m-c and 3 dni
  • Lokalizacjawszędzie
Reputacja: 2

Napisano 14 luty 2013 - 15:10

Holandia też jest jednym z państw jakie odwiedziłem. W latach 2003-2004 tam pracowałem. Łącznie spędziłem 13 miesięcy w Holandii. Już wtedy zapaliłem swojego pierwszego legalnego jointa. Zarobki były niezłe, jednak kultura mieszkańców i mój tryb przemieszczania się sprawiły, że opuściłem Holandię na rzecz Anglii.

#3 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaBelgia
Reputacja: 77

Napisano 04 marzec 2013 - 22:10

Opuszcza ją obecnie wielu - rynek przesycony - zaczyna się redukcja .

userbar2.png                                                                                                                       faq1.jpg

#4 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 16 wrzesień 2013 - 09:58

Potwierdzenie powyższego stwierdzenia:

Liczba obywateli polskich wyjeżdżających do Holandii za pośrednictwem agencji zatrudnienia gwałtownie spadła w ciągu ostatnich 3 lat. Tak wynika z danych holenderskiej federacji agencji pracy (ABU).

Trzy lata temu, 91 % zagranicznych pracowników zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej było Polakami. Obecnie stanowią już tylko 65 % z ponad 70 000 pracowników zagranicznych.

Według Netherlands Council for Trade Promotion do 2015 w Holandii miało pracować ponad 240 tysięcy naszych rodaków a tymczasem liczba zatrudnionych przez agencje spada. Agencje zrzeszone w ABU (Algemene Bond van Uitzendondernemingen) wręcz biją na alarm, bo ani Holendrzy ani inne osiadłe tam nacje nie kwapią się do podejmowania prostych prac np. na budowach czy w szklarniach (a produkcja żywności to jeden z fundamentów tamtejszej gospodarki.) Ostatnie wypowiedzi holenderskiego ministra pracy i polityki społecznej Lodewijka Asschera, wrzucającego do jednego worka wszystkich pracujących tam imigrantów raczej sytuacji nie poprawią

Gdzie przyczyna?

Z pewnością w jakimś stopniu wynika to z nieprzychylnej atmosfery towarzyszącej rodakom za sprawą kampanii Partii PVV Geerta Wildersa, która prawie 2 lata temu postanowiła obarczyć Polaków winą za rosnące bezrobocie. Odpływ rodaków przyspieszyła rosnąca konkurencyjność niemieckiego rynku pracy i większa samodzielność, tych którzy po zdobyciu niezbędnego doświadczenia i nauczeniu się języka coraz częściej podejmują pracę bezpośrednio u pracodawców w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

W efekcie do 2015 roku w Niderlandach będzie wolnych ponad 500 tys. miejsc pracy, z czego 300 tys. dla absolwentów uczelni wyższych, w tym także fachowców z Polski, których wciąż w Holandii jest jak na lekarstwo – czytamy w raporcie Nederlandse Arbeidsmarkt 2011-2015. I wygląda na to, że nie będzie ich przybywało.

Renoma robi swoje

Holenderskich pracodawców od dawna nie trzeba zachęcać do zatrudniania Polaków a czas pokazał, że co roku wypracowują oni dla holenderskiego budżetu aż 3 mld euro, czyli o 700 tys. euro więcej niż rząd Holandii wydał w 2011 na rolnictwo (dane za Economic Picture). Holenderskie firmy nadal poszukują w Polsce fachowców z uprawnieniami – najczęściej cieśli, spawaczy, rzeźników, operatorów wózków widłowych czy operatorów frezarek.

...

Cały artykuł:
http://www.regioprac...kim-rynku-pracy

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#5 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 16 wrzesień 2013 - 17:29

To nie wszystkie czynniki wpływające na brak naporu Polaków na pracę w Holandii .

Ale owa partia bardzo mocno się do tego przyczyniła .

Nasi w wielu przypadkach też nie są bez winy ... ale nie ja i nie mi o tym prawić .

userbar2.png                                                                                                                       faq1.jpg

#6 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 03 październik 2013 - 14:16

Prawie 80 proc. Polaków w Holandii odczuwa dyskryminację

Wzrósł poziom niezadowolenia polskich emigrantów zamieszkałych w Niderlandach. Znajduje się tam obecnie ok. 160-180 tysięcy Polaków. 79% przebadanych stwierdziło, że doświadcza dyskryminacji, z czego aż 40% „często” lub „bardzo często”.

http://natemat.pl/67...-dyskryminowani

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#7 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 03 październik 2013 - 17:49

No i jest tu mocno na rzeczy .

Geert Wilders

150509-wilders-geert-ANP-9773187_5.jpg

Wilders od 17 do 19 roku życia mieszkał w Izraelu a następnie ponad 40 razy odwiedził ten kraj w ciągu 25 lat[1]. Podczas kolejnych podróży spotkał się z Arielem Szaronem i Ehudem Olmertem. Dla Wildersa Ariel Szaron oraz Margaret Thatcher stali się według jego słów przykładem do naśladowania[2]. Planował również opuszczenie Holandii oraz zamieszkanie na stałe w Izraelu, ponieważ czuł, że tam jeszcze "można pracować dla pieniędzy"[2]. Jako student Wilders pracował w fabryce chleba w moszawie[3], i za pierwsze zarobione pieniądze odbył podróż po Izraelu oraz okolicznych państwach. Jak sam określił, "czuje się, że pochodzę z Izraela". W przemówieniu wyborczym w Tel Awiwie ujął to tak: "W ostatnich latach odwiedziłem wiele ciekawych krajów w regionie: od Syrii do Egiptu, od Tunezji do Iranu, od Turcji od Cypru, ale nigdzie nie mam tego specjalnego poczucia solidarności, kiedy stawiam swoją stopę na lotnisku Ben-Guriona na izraelskiej ziemi[2]. Po powrocie z Izraela dla tygodnika Der Spiegel Wilders powiedział: "możliwe że moi przodkowie byli żydowskiego pochodzenia"[4].

Geert Wilders 8 maja 2008, w odpowiedzi na doniesienia mediów o pokoju między Izraelem a Palestyńczykami, powiedział, że w pełni popiera poglądy rewizjonistyczno-syjonistyczne.[5] Jest zadeklarowanym sympatykiem poglądów Zeewa Żabotyńskiego i przeciwnikiem zwrotu ziemi Palestyńczyków oraz niepodległego państwa Palestyny. Twierdzi, że wolne narody państw zachodnich powinny okazywać "głęboką wdzięczność" wobec Izraela[6].

W czerwcu 2009 roku Wilders powiedział w wywiadzie dla gazety Haaretz, że Izrael był "awangardą" dla Zachodu i jako taki w pierwszej linii stanął do obrony Europy przed "falą islamizacji". Niestety, zdaje sobie z tego sprawę, że Europa i Unia Europejska pozostaje "jednostronnie przeciwko Izraelowi". W wywiadzie, Wilders powiedział też, że opuścił w Kairze przemówienie prezydenta Obamy namawiającego do rozwiązań kompromisowych. W dniu 11 listopada 2009 przeprowadził konsultacje z niektórymi politykami w Izraelu w celu umocnienia więzi między nimi[7].

W lutym 2012 na specjalnie stworzonej stronie internetowej zamieścił zakładkę przeznaczoną do składania donosów na Polaków i innych Europejczyków z nowych krajów UE w celu poprawienia notowań swojej partii.

Cytat z http://pl.wikipedia....i/Geert_Wilders

Wg mnie ten facet zwyczajnie nie dojrzał do czasów i jest "politykiem" pokroju Palikota .

Może miał nie taki głupi pomysł by pozostać w Izraelu - tam może by i zarabiał ,ale i szybko wyleczono go też z takich zapędów.

Wilders został oskarżony na podstawie artykułów 137c i 137d holenderskiego kodeksu karnego, które zabraniają zniesławiania grup, głoszenia nienawiści i podżegania do dyskryminacji. Proces był od początku kontrowersyjny, po części dlatego, że na wspomniane artykuły – wprowadzone w latach 30 w celu powstrzymania rosnącej fali antysemityzmu – rzadko się powoływano. Ponadto, fakt że przywódca silnej anty-establishmenckiej partii został postawiony przed sądem za swoje poglądy, rzuca niewątpliwie polityczny cień na całą sprawę.

http://www.euroislam...cznego-swiadka/

Może to nie najlepsza strona do cytatu ale tłumaczenie ma tam ok .

Druga strona medalu to w większości pracownicy sezonowi .

By nie owijać w bawełnę widziały me oczy nie jedno ...

Zachowania ludzi też budzą ( delikatnie mówiąc ) wiele do życzenia . Spokojni ustępują ,a jakiś odsetek potrafi pokazać swoje . W efekcie cierpią wszyscy .

Szkoda bo Polacy byli (dekadę temu jeszcze) bardzo szanowani za wyzwolenie i działania Gen. Maczka któremu  przyznano wszelką cześć .

#8 OFFLINE   Edziak

Edziak
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Staż: 2 rok, 10 m-c and 13 dni
  • LokalizacjaTomorrow
Reputacja: 1

Napisano 17 luty 2015 - 10:39

Przede wszystkim, to polecam naukę jezyka obcego. To podstawa.

• regres lubi to

#9 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c and 5 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 36

Napisano 17 luty 2015 - 21:10

Znajomy pracuje w Holandii na kurczakach czy cos tam. Dosyc, ze pracuje przez posrednika, to jeszcze ma stawke "wiekowa", im wiecej ma lat, tym wiecej kasy. Tak bynajmniej opowiadal.

Co do jezyka to chyba nie ma obowiazku uczenia sie ich jezyka, angielski wystarczy na poczatek.

#10 OFFLINE   kicianl95

kicianl95
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Staż: 11 dni
  • Lokalizacjaholandia
Reputacja: 0

Napisano 06 grudzień 2017 - 13:53

Hej, słyszał ktoś o firmie Giger z Opola?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych