Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Jak wyjechać do Nowej Zelandii. Praca i wakacje na końcu świata.

nowa zelandia praca w nowej zelandii wakacje w nowej zelandii informacje o nowej zelandii emigracja do nowej zelandii zycie w nowej zelandii

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 1 dzień
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 28 luty 2013 - 22:04

Pozwoliłem sobie zatytułować wątek dokładnie tak jak baaaardzo ciekawy artykuł, do którego link dostałem od znajomego:

Jak wyjechać do Nowej Zelandii. Praca i wakacje na końcu świata.

A może by tak wszystko rzucić i pojechać gdzieś na koniec świata... Zobaczyć coś czego nigdy wcześniej się nie widziało, poszerzyć horyzonty. Przeżyć wielką przygodę, o której rozmarzonym głosem będziemy mogli opowiadać wnukom?

Statystyczny mieszkaniec Polski o Nowej Zelandii wie niewiele. Ten kraj nazywany przez wielu ludzi rajem na ziemi ściąga z całego świata ogromną masę turystów. Dlaczego? Może dlatego, że matka natura w tym miejscu popisała się wyjątkową fantazją. Patrząc przed siebie możesz podziwiać piękno błękitnego oceanu gdzie woda jest niewiarygodnie czysta, obracasz się a tu nagle przed oczami ukazują Ci się ośnieżone górskie szczyty. Wystarczy, że wybierzesz się na krótki spacer by wylądować w dżungli obfitującej w rośliny i zwierzęta jakich na innych kontynentach nie spotkasz. To wszystko w rozwiniętym państwie anglojęzycznym gdzie bezrobocie wynosi 6% a ludzie są nadzwyczaj przyjaźni i wyluzowani. Lista pozytywów ciągnie się i ciągnie... ale miało być o tym jak tam wyjechać.

...

Całość:
http://www.ajsblo.pl...praca-i-wakacje

Kilka zajawek z NZ:

Na deser:

30 ciekawych faktów o Nowej Zelandii   Informacje z wielu źródeł, w większości zagranicznych. Tłumaczenie własne.

1) Nowa Zelandia nie jest wyspą tropikalną, jak wielu osobom może się wydawać. W najcieplejszych miesiącach roku, od listopada do kwietnia, temperatury wahają się przeważnie pomiędzy 18 a 25 st. C.

2) Niełatwo być w tym kraju palaczem. Paczka papierosów kosztuje ok. 16 dolarów nowozelandzkich, czyli w przeliczeniu na polską walutę prawie 43 zł. Przewiduje się, że do roku 2020 cena ta może wzrosnąć do 25 dolarów.

3) W czwartki w pubach i klubach znaleźć można niemal tylu gości, co w sobotę - ludzie cieszą się, że już jutro piątek!

4) Odległość pomiędzy Australia i Nową Zelandią nie jest taka mała - wynosi ponad 2000 km, czyli niemal tyle, ile w linii prostej droga z Warszawy do Tunisu.

...

Całość:
http://www.wykop.pl/...nowej-zelandii/

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#2 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia
Reputacja: 77

Napisano 28 luty 2013 - 22:14

Zawsze chciałem tam spocząć i plan mi się nie zmienił .

Kurcze ale palenie to wyjdzie mi drogo :p

userbar2.png                                                                                                                       faq1.jpg

#3 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 28 luty 2013 - 22:27

W Belgii pali się tanio?
Ja nie paliłbym nawet jakby mi ktoś za to płacił - ten nałóg to skrajna "niemądrość" w moim odczuciu :p

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#4 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia
Reputacja: 77

Napisano 28 luty 2013 - 22:29

Raczej nie - jak w całej Zachodniej Europie.

userbar2.png                                                                                                                       faq1.jpg

#5 OFFLINE   Jack091

Jack091
  • Zablokowany
  • 60 postów
  • Staż: 3 rok, 8 m-c and 30 dni
  • LokalizacjaSoton
Reputacja: 0

Napisano 01 maj 2014 - 20:25

Praca - nie

Wyjazd tak

To tak według mnie. Według mnie sentyment za kontynentem, a co dopiero krajem byłby nie do wytrzymania dla niektórych osób.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych