Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 27 marzec 2013 - 13:59

Tytułem wstępu:

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#2 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 kwiecień 2013 - 15:08

Ciekawe AMA:

http://www.wykop.pl/...-w-nowym-jorku/

facebook.png

#3 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 grudzień 2013 - 17:35

Ciekawy wywiad:

- Myślisz o powrocie do Europy? Do Polski?
- Ale do czego? Z tego co słyszę, sytuacja w Europie jest coraz gorsza. Tu spogląda się raczej w kierunku Ameryki Południowej, która rozwija się bardzo dynamicznie i w której widać przyszłość. Może to kwestia upływu czasu, ale Polską przestałem się interesować. Mam wrażenie, że w kraju nie dzieje się nic, z czym chciałbym być związany. Pogubiłem się w politycznych roszadach, a skandale mnie nie interesują, tak samo, jak te amerykańskie. Obchodzą mnie jedynie bliscy ludzie w Polsce - znajomi, rodzina.
Mimo wszystko, czuję się szczęściarzem i jestem tu szczęśliwy. Zresztą chyba nie tylko ja. Jakiś czas temu zmarła tu w Stanach znana polska piosenkarka. Jej piosenki śpiewał swego czasu cały kraj. Często widywałem tu w Chicago tę panią - przesiadywała całymi dniami w barze. Ale z jakiegoś powodu nie chciała wrócić. Po latach spędzonych tutaj pewnie trudno byłoby jej odnaleźć się w Polsce. Chyba ją rozumiem.

Całość:
http://www.pomorska....ORTAZ/131219035

facebook.png

#4 OFFLINE   Fenix

Fenix
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c and 5 dni
  • LokalizacjaNiemcy
Reputacja: 4

Napisano 14 marzec 2014 - 16:05

Gospodarkę mają potężna, możliwości ogromne. Kryzys ich dotknął w najmniejszym stopniu.Najlepiej niech się wypowie jakiś rezydent USA :D

#5 OFFLINE   Tomcio

Tomcio
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Staż: 3 rok, 5 m-c and 18 dni
  • LokalizacjaUsa
Reputacja: 0

Napisano 29 czerwiec 2014 - 14:28

Każdy kraj ma swoje plusy i minusy. Jakby z każdego państwa pozbierać same plusy i zlepić z tego jedno państwo byśmy mieli raj na ziemi :)

W Usa najbardziej widać różnicę w zamożności obywateli albo jesteś bogaty albo jesteś biedny i żyjesz z dnia na dzień spłacając swoje długi z kart kredytowych.

Każdy pisze szerokie pojęcie "wolności" ale nikt nie wspomina o zakazach i innych nakazach wymyślanych przez każdy stan czy miasto z osobna.

Każdy z osobna ma inne pojęcie "bycia szczęśliwym" bo każdy ma inne wartości i dla każdego inna rzecz sprawia radość.

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 lipiec 2014 - 13:17

Dobrze tam, gdzie nas nie ma :)

Zakazy niektórych stanów faktycznie potrafią być absurdalne. Ja uważam, że wiele zależy od ludzi jakich mamy wokół. Jak pracujemy i mieszkamy w stosunkowo przyjaznym i normalnym środowisku to niemal każdy kraj europejski czy USA, czy też Kanada może być rajem. Najwięcej chyba zależy od nas samych, choć bywa, że przypadek tak zakręci losem, że filmy sciencie-fiction to przy prawdziwych historiach betka :)

facebook.png

#7 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 36

Napisano 10 lipiec 2014 - 18:18

Jak pracujemy i mieszkamy w stosunkowo przyjaznym i normalnym środowisku to niemal każdy kraj europejski czy USA, czy też Kanada może być rajem.

100% racji. Aczkolwiek do tego raju dodalbym godziwe zarobki, bo bez tego to i w przyjaznym srodowisku nie da sie zyc, pozdrawiam ;)

#8 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 lipiec 2014 - 18:51

Pełna zgoda. Pieniądze niestety są podstawowym warunkiem zapewniającym spokój w głowie. Bez tego ani rusz. Właściwie praca. Jakakolwiek. Mam wrażenie, że to różni Polskę od krajów rozwiniętych - tam pracując w najmniej wymagających zawodach człowiek się utrzyma, kupi auto i pojedzie na wakacje. U nas czasem 2 etaty to mało :(

facebook.png

#9 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:02

Test wiedzy o USA - 60% poprawności to jeden z warunków otrzymania obywatelstwa:

http://www.csmonitor...Who-signs-bills

facebook.png

#10 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 listopad 2014 - 14:22

http://www.wykop.pl/...-minelo-10-lat/

facebook.png

#11 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 36

Napisano 23 listopad 2014 - 15:58

http://www.wykop.pl/...-minelo-10-lat/

Bardzo ciekawy artykul. Mlody czlowiek rzuca studia i w tajemnicy przed rodzicami wyjezdza do USA (znaczy w tajemnicy trzyma fakt, ze nie wroci)

#12 OFFLINE   Komar

Komar
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Staż: 1 rok, 8 m-c and 18 dni
  • LokalizacjaUSA

Napisano 30 marzec 2016 - 23:42

A moja żona po 11 latach względnego spokojnego życia w USA wymyśliła powrót do Polski.

Rozważamy ten projekt już blisko rok i nadal impas. Ona chce a ja nie.

Czy ktos ma na tym polu jakieś osobiste doświadczenia?

#13 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 07 kwiecień 2016 - 16:21

Rodzinnie mam podobną sytuację, tyle że płciowo odwrotnie i dotyczącą UK. Jego ciągnie spowrotem, Ona mówi: "nie ma mowy".

Impas trwa mniej/więcej tyle samo czasu, jak w Twoim przypadku. Nie wiem jak to się skończy. Wydaje mi się, że dobrze tam, gdzie nas nie ma ... no, ale wspomnienia ciągną nas, Polaków wyjątkowo mocno. Jesteśmy sentymentalni. 

facebook.png

#14 OFFLINE   marcelina01

marcelina01
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Staż: 1 rok, 3 m-c and 10 dni
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 wrzesień 2016 - 15:53

Troche nie ma temat: czy polecalibyście jechać na work and travel, np z firmą One globe Travel? Wtedy mozna sobie dorobić i pozwiedzać a nie jest to opcja od razu na stałe...

#15 OFFLINE   Gracz82

Gracz82
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Staż: 8 m-c and 18 dni
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2017 - 21:03

Work and Travel jest bardzo spoko, ale licz się z tym, że będzie trzeba znaleźć dodatkową pracę. Zwykle dają Ci jakieś fuchy w stylu bileter w budce wesołego miasteczka albo zgarniać śmieci w parku. Z tego się nie wyżyje, a przynajmniej niczego nie oszczędzisz, ale pojeździć idzie ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: USA, stany zjednoczone, praca w usa, zarobki w usa, zycie w usa, praca w stanach, zycie w stanach, zarobki w stanach, wyjazd do stanow, polonia w usa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych