Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Jak ustawić antenę satelitarną Cyfrowy Polsat, Cyfra +

antena sat cyfrowy polsat cyfra+ cyfra plus nc+

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1397 postów
  • Staż: 1 rok, 8 m-c and 17 dni
  • LokalizacjaBelgia
Reputacja: 53

Napisano 16 listopad 2013 - 20:42

Witam .

Pozorny banał, bo w Polsce zawsze ktoś ma obok i celujemy tak samo - mimo to idealnie na pierwszy "strzał" nie będzie .

No ale czy się da, na pierwszy "strzał" ?

Da się :)

Pokaże jak mając (błogosławiony internet) dokonać tego bez pudła .

Wiedza podstawowa:

1. Polsat działa na tym samym satelicie co Cyfra+  czyli obecnie po fuzji NC+
  2. Satelita z jakiego są nadawane sygnały dla obu to Hotbird 2/6/7A/8 (13°E) Pisze to nawet w ustawieniach dekodera jak pogmeracie nieco ;)
  3. Ustawiamy sobie tzw Kąt Elewacji (posłużyłem się rysunkiem ze strony Cyfrowego Polsatu i mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone).Kąt ten ustawiamy zgodnie z podanym ze strony dla danego miejsca instalacji - Uwaga zawsze jest inny bo jednak jest prawdą, że ziemia jest okrągła, a satelita wcale nie podąża za nami tak dosłownie tylko utrzymuje jedną pozycję dla rejonu podawania sygnału).

kat elewacji.gif

1. Antena zawsze ma być skierowana na południe ( czyli tą jasną cały dzień stronę domu ).
  2. Ze strony ustawiamy sobie tzw kąt odchylenia polaryzacji (kąt skręcenia konwertera w uchwycie mocującym) czyli LNB Scew widoczny na dole strony pod mapą z prawej strony który możemy również ustawić od ręki zapominając o dodatkowym "kręceniu" konwerterem na już zamocowanej podstawie .

Na początek odpalamy stronę http://www.dishpointer.com/

Schowek01.gif

Wybieramy lokalizację Poland ( by nie gmerać w zapisach jakiego szukamy satelity - pokaże nam wtedy najczęściej stosowany czyli Hotbird 2/6/7A/8 (13°E)

Schowek02.gif

Teraz wprowadzamy prawidłową lokalizację gdzie będzie montowana antena .

Dla przykładu London Judd St 10

Schowek05.gif

Schowek04.gif

Na mapie zobaczymy zielony marker anteny oraz jej kierunek "patrzenia" oraz wysokość najbliższej przeszkody plus jej wysokość (daje to nam obraz czy są szanse czy jej niema w danym miejscu - marker można przestawić by "trafić" w satelitę bez przeszkód .

Schowek05.gif

Schowek06.gif

Warto kliknąć w okienko z napisem Options i tam zobaczymy wyjaśnienia dodatkowo na "łopacie "

Schowek07.gif

Bardzo istotny jest kąt odchylenia polaryzacji (kąt skręcenia konwertera w uchwycie mocującym) czyli LNB Scew widoczny na dole strony pod mapą z prawej . Który możemy również ustawić od ręki zapominając o dodatkowym "kręceniu" konwerterem na już zamocowanej podstawie .

Jest rożny również dla każdej lokalizacji - Plus ustawiamy (patrząc w "twarz" satce) w prawo, a minus w lewo ( taka analogia )

Schowek08.gif

Naprawdę zachowując to wszystko w wykonaniu "wstrzelimy" się za pierwszym razem . :)

Oszczędzimy sporo czasu i nerwów - potwierdzeniem zawsze będzie jakość sygnału widziana na danym dekoderze (100% jest prawie niemożliwe do uzyskania z wielu względów - wielkość czaszy , obecne warunki pogodowe , jakość kabla , długość kabla czasami i jego jakość etc, etc ).

Spokojnie można montować podwójny konwerter (Twin LNB) i mieć dwa podłączone dekodery czyli z NC+ jak i Cyfrowego Polsatu .

Jeśli mamy jednak ochotę na jednego dostawcę i posiadamy kilka telewizorów to rozwiązaniem jest Multiroom .

Czy da się zainstalować antenę bez wkręcania się w mur ?

Da się :)

Jak będzie zainteresowanie to postaram się wysilić i podpowiedzieć "Jak ?"  Osobnym tematem ;)

Zródła :

http://www.dishpointer.com/

http://www.cyfrowypo...kcja_montazu.cp

http://www.clker.com...nna.svg.med.png

• regres lubi to
userbar2.png

#2 OFFLINE   Lucjan

Lucjan

Moderator Danii

• Moderator
  • 337 postów
  • Staż: 1 rok, 1 m-c and 25 dni
  • LokalizacjaDania
Reputacja: 30

Napisano 17 listopad 2013 - 03:45

Czy da się zainstalować antenę bez wkręcania się w mur ?
Da się
Jak będzie zainteresowanie to postaram się wysilić i podpowiedzieć "Jak ?" Osobnym tematem
Zródła :

Jak? ;)

Bez urazy... ale nie da rady wstrzelic sie w sygnal 70-80% bez ,,krecenia,, :sorry:
i wiem to z doswiadczenia.
Wiele rzeczy ma na to wplyw- chociaz by idealnie prostopadle zamontowanie talerza jak i ,,chinska,, skala na uchwycie do
ustawiania kata :)

Oczywiscie wiedza podstawowa sie przydaje . Ja zawsze podpatruje jak sa skierowane inne ,,taleze,, :crazy:

W krajach gdzie wieje, radze zaopatrzyc sie w przyrzad do ustawiania anteny, poniewaz to czesty zabieg.
w Danii taki przyrzad mozna nabyc np w BAUHAUS-ie w cenie okolo 150dkk

Tak to wyglada np:

Dołączona grafikaI zycie staje sie latwiejsze :)

polecam to wszczegolnosi tym co posiadaja konwenter np typu Quad lub okular do wielu konwenterow.

Ustawiac na kanale gdzie mamy najslabszy sygnal!

#3 ONLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1397 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 17 listopad 2013 - 12:56

Jak? ;)

Tak jak ja mam obecnie :)

Często jest tak, że w umowie najmu mamy wyraźny zakaz wiercenia w elewacji, a do dyspozycji możemy mieć jedynie elewację sąsiada ( tak jak mam ja ).

Na szczęście na piętrze mam kawałek płaskiego dachu (pokrytego jedynie papą - więc wwiercanie się w podłoże by ustabilizować statyw, odpada całkowicie ).

Statyw.

Niski pałąk (tak wiem są pewne zniekształcenia, ale nie mają one specjalnego wpływu na transmisję cyfrową ) by wyeliminować przemieszczanie się (uchylanie pod naporem wiatru ) plus szeroki rozstaw nóg (celem poprawy stabilności ).

Całość dla pewności na krańcach obciążyłem workami z suchym betonem w workach (który sam stwardnieje pod wpływem wilgoci układając się min samodzielnie idealnie do potrzeb) by wyeliminować poryw wiatru i tym samym przesunięcia statywu .

Ten sat finder zupełnie nie jest do niczego potrzebny bo :

1. Ustawiamy dokładnie na satce ten kąt elewacji.
  2. Maszt musi stać pionowo z każdej strony idealnie (pomiar sprawdzamy poziomicą nie okiem ).
  3. Ustawiamy kąt polaryzacji podany również dla miejsca montażu przed założeniem talerza na statyw.
  4. Celujemy w obiekt jaki nam wyznacza linia na mapce i jak to mówią " Niema ch... we wsi " trafisz :)

Na nic się zda czasami patrzenie np na talerz sąsiada, jeśli ten korzysta np z sąsiadującego satelity ( a ta różnica często wynosi kilka stopni w prawo lub lewo ).

userbar2.png

#4 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1423 postów
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 51

Napisano 17 listopad 2013 - 13:54

Cię cholerrra ... pokaż jakąś fotkę, bo moja prosta wyobraźnia nie ogarnia :)

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#5 ONLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1397 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 17 listopad 2013 - 14:06

Ogarniaj :)

IMAG1444.gif

userbar2.png

#6 OFFLINE   Lucjan

Lucjan

Moderator Danii

• Moderator
  • 337 postów
  • Staż: 1 rok, 1 m-c and 25 dni
  • LokalizacjaDania
Reputacja: 30

Napisano 17 listopad 2013 - 19:42

Pomysl fajny 

Ale sam statyw dla zbudowania dla przecietnego ,,Kowalskiego,, nie jest prosty :nea:

#7 ONLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1397 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 17 listopad 2013 - 19:48

Bez przesady .

Przeciętny Kowalski nie takie rzeczy tworzy ;)

Pokazałem, że się da jedynie i szczyt techniki to żaden .

userbar2.png

#8 OFFLINE   Fenix

Fenix
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Staż: 6 m-c and 20 dni
  • LokalizacjaNiemcy
Reputacja: 4

Napisano 14 marzec 2014 - 14:57

Według mnie najlepiej korzystać z telewizji przez internet z kilku prostych powodów.

Poziom tv ogólnie nie jest wysoki, często jest mało materiałów które nas interesują, a przez sieć wybieramy co chcemy i mamy większe możliwości.

#9 ONLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1397 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 16 sierpień 2014 - 20:23

Witam

Mam pytanie ,zakupiłam miesiąc temu telewizje NC i mam problem z podlaczeniem. Kable są dobrze podłączone dekoder z telewizorem. Biegałam po dachu ze dwa tygodnie i nic ! Kupiłam rownież to urządzenie do odbioru-ustawienia sygnału i nic!!!!!! Dzwoniłam na infolinię 3-4 i poinformowano mnie ze mam puszczony sygnał i to juz nie jest ich wina, muszę odpowiednio ustawić antenę Wczoraj juz przerosło mnie to wszystko i zamówiłam pana z firmy aby ustawił mi antenę ,no i ustawił pokazał mi wszystkie kanały jakie mam na tym swoim monitorku. Pan wziął pieniążki a ja nadal nie mam sygnału jakości juz nie mam siły nie wiem jak to ustawić . Proszę pomóż mi

Witam .

Primo dokładna lokalizacja .

Jeśli sygnał coś przesłania (czego stwierdzić się obecnie nie da) to zajdzie konieczność zwyczajnie przestawienia lokalizacji anteny .

Czasami bywa prozaiczniej :

• Uszkodzony kabel
  • Awaria konwertera
  • Pogoda - stan zachmurzenia może mieć spory wpływ jak i odległe burze na drodze sygnału .

No ale jak to ?

Wczoraj juz przerosło mnie to wszystko i zamówiłam pana z firmy aby ustawił mi antenę ,no i ustawił pokazał mi wszystkie kanały jakie mam na tym swoim monitorku. Pan wziął pieniążki

Przysługuje reklamacja usługi zwyczajnie .

Podaj mi tu link po ustaleniu lokalizacji .

userbar2.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych