Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

jak wymieniacie walutę?

kantor online wymiana waluty ekantor kantor kantor internetowy waluta przez internet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hades77

hades77
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Staż: 3 rok, 11 m-c and 24 dni
  • LokalizacjaLondyn
Reputacja: 0

Napisano 24 grudzień 2013 - 12:16

Witam!

Wiem, że dzisiaj Wigilia jednak jeszcze trochę czasu pozostało do pierwszej gwiazdki, więc chciałbym się Was zapytać, czego używacie do wymiany waluty przez internet? Planuję przelać większą kwotę na polskie konto i nie chciałbym stracić na prowizji, którą koszą tradycyjne kantory i banki. Zależy mi na czymś pewnym i sprawdzonym.

Pozdrawiam serdecznie! :)

#2 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:23

Chyba najpopularniejsze dziś to:

internetowykantor.pl

cinkciarz.pl

Testowałem oba jakiś czas temu i było dobrze.

• hades77 lubi to

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#3 OFFLINE   pivco

pivco
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaKrakow
Reputacja: 1

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:47

Ja korzystam często z KantorOnline.pl i też jestem zadowolony :).
  • hades77 lubi to

#4 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:51

A są jakieś godne zaufania zagraniczne serwisy tego typu?

I jak wypadają pod względem prowizji na tle naszych?

facebook.png

#5 OFFLINE   pivco

pivco
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaKrakow

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:03

Szczerze mówiąc nie znam zagraniczych rozwiązań tego typu. Korzystam od jakiegoś czasu z KantorOnline i dlatego nawet się nie rozglądałem za innymi, zagranicznymi, ale z tego co się orientuję to kantory internetowe is made in Poland ;). To wynika przede wszystkim z tego, że w Europie Zachodniej i w USA zapotrzebowanie na tanią wymianę waluty jest znacznie niższe, ponieważ ich środki płatnicze są bardzo popularne na świecie. Ludzie miszkający w bardziej rozwiniętych krajach EU nie mają także do spłacenia sporych kredytów w obcych walutach a kiedy wyjeżdżają za granicę, dużo częściej płacą kartą lub wymieniają walutę na miejscu, gdzie są często lepsze kursy za waluty, tj. euro czy dolar amerykański.

#6 OFFLINE   hades77

hades77
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:13

Wasze propozycje + kilka innych, które znalazłem na necie rzeczywiście były spoko, do tego bardzo zbliżone do siebie pod względem oferty. Ostatecznie jednak wybrałem kantoronline - dzwoniłem do nich i udało mi się wynegocjować przekonującą mnie cenę za walutę :D. Spoko, że nie musiałem zakładać konta walutowego a pieniądze po kilku godzinach były już na moim koncie. No i wszystko w zasadzie z domu. Zdalnie. Mega fajna sprawa. Teraz tylko czekam na kolejne pieniądze na lloydsie, bo się kompletnie wyczyściłem :p.

Dzięki! Dzięki! Dzięki! :) 

#7 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:37

Jak to bez zakładania konta?

Jak to działa?

facebook.png

#8 OFFLINE   hades77

hades77
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:21

Jeżeli sprzedajesz to nie musisz mieć konta walutowego, bo przelew realizowany z zagranicy może trafić bezpośrednio na rachunek w serwisie z pominięciem rachunku prywatnego. U mnie to działa w ten sposób: LLOYDS -> KANTORONLINE -> ALIOR SYNC. Tutaj ewentualnie szczegóły: https://kantoronline...amy/krokpokroku jak to działa, ale podejrzewam, że zasada u wszystkich jest podobna. 

#9 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:52

Ahh, jasne - za szybko przeczytałem pomijając kilka istotnych słów :)

Myślałem, że nie trzeba zakładać konta w kantorze, co wydało mi się mało prawdopodobne :)

Wszystko jasne :)

facebook.png

#10 OFFLINE   hades77

hades77
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 27 grudzień 2013 - 13:29

Hehe, pewnie będzie ciężko znaleźć taki e-kantor bez rejestracji, ale może kiedyś, kto wie... ;)

#11 OFFLINE   Robinka

Robinka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Staż: 3 rok, 10 m-c and 7 dni
  • LokalizacjaWielka Brytania

Napisano 10 luty 2014 - 21:41

ja wymieniam tylko stacjonarnie

#12 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 luty 2014 - 22:45

Ma to zarówno plusy, jak i minusy :)

facebook.png

#13 OFFLINE   Lucjan

Lucjan

Moderator Danii

• Moderator
  • 348 postów
  • Staż: 4 rok, 4 m-c and 10 dni
  • LokalizacjaDania
Reputacja: 31

Napisano 16 luty 2014 - 00:08

W Danii kantorow jest mało . Jeszcze w żadnym nie byłem wiec sie nie będę wypowiadał. Pytałem o wymiane waluty w duńskim banku na PLN i nie było problemu tylko trzeba poczekać kilka dni za zlotowkami . Kurs nie był za dobry wiec zrezygnowałem . Ale mój najlepszy sprawdzony sposób na wymianę koron to był taki . Pieniądze z wypłaty lądowały na duńskim koncie i jak byłem w Polsce to wyciagalem z jakiego kolwiek bankomatu po średnim kursie NBP . Zawsze można mieć ewentualnie 2 karty , która leży na wszelki wypadek w domu w Polsce jak my jesteśmy akurat w pracy za granica ;) Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#14 OFFLINE   Fenix

Fenix
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c and 5 dni
  • LokalizacjaNiemcy
Reputacja: 4

Napisano 12 marzec 2014 - 18:01

ja wymieniam tylko stacjonarnie

Wymiana waluty przez internet ma duże zalety, a główna z nich to szybkość, czasem też oferują lepsze kursy niż kantory stacjonarne.Osobiście mogę polecić serwis cinkciarz.pl korzystam od jakiegoś czasu i jestem zadowolony.

#15 OFFLINE   Jack091

Jack091
  • Zablokowany
  • 60 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c
  • LokalizacjaSoton

Napisano 18 marzec 2014 - 23:53

Ja wymieniam często przez Internet i jestem bardzo zadowolony, jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

#16 OFFLINE   momero

momero
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 marzec 2014 - 17:00

A możecie mi wyjaśnić jak działa ten internetowy kantor? Jakoś trudno mi wyobrazić sobie jego działanie zamiany kwot, mówicie też o jakiś potrzebnych nowych kontach ,no nic nie rozumiem z tego.

#17 OFFLINE   dka

dka
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Staż: 4 rok, 10 m-c and 28 dni
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 marzec 2014 - 17:09

O tak :)

#18 OFFLINE   werosa

werosa
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaŚwiat

Napisano 19 marzec 2014 - 22:26

Ja wole ten normalny i tradycyjny sposob, czyli pobliski kantorek.Nie ufam zbyt mocno tym internetowym stronom, łatwo później o problemy z bezpieczeństwem danych no i tym podobnym.

#19 OFFLINE   Jack091

Jack091
  • Zablokowany
  • 60 postów
  • LokalizacjaSoton

Napisano 19 marzec 2014 - 23:56

Naprawdę nie ma się czego obawiać, jednak przed skorzystaniem z usług któregokolwiek z kantorów internetowych przeczytaj opinie o nim.

#20 OFFLINE   werosa

werosa
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaŚwiat

Napisano 20 marzec 2014 - 16:54

No, ale wiesz nigdy nie wiadomo czy to nie jest oszustwo czy kantor nagle nie upadnie. Ja co do pieniedzy jestem nie ufna i wole je miec od razu podane na tacy. Rowniez, jesli dane osobowe/pieniadze moga zostac wyprowadzone z konta w banku przez zlodziei to czemu z takiego kantoru nie moga?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kantor online, wymiana waluty, ekantor, kantor, kantor internetowy, waluta przez internet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych