Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Tęsknię za Polską

moim domem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pysia

pysia
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Staż: 3 rok, 8 m-c and 12 dni
  • LokalizacjaBelgia
Reputacja: 0

Napisano 05 kwiecień 2014 - 20:13

Żyję tu, funkcjonuję, uczę się języka ale bardzo tęsknię za Polską, za moim miastem, za moim domem, za przyjaciółmi. Jestem tu już prawie dwa lata i mi to nie mija. Nie umiem się tu z nikim zaprzyjażnić. Polacy są tu jacyś inni:( Dlaczego? Dlaczego jesteśmy tacy okropni dla siebie?

#2 OFFLINE   momero

momero
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:34

Ojj bardzo mi przykro,z reguły jest właśnie tak że Polacy zagranicą są bardzo nieprzyjemni dla siebie i potrafią zgrywać dobrych przyjaciół a potem wbić nóż w plecy.To wszystko ze strachu żebyś nie zabrała im miejsca pracy,domu,itp..to okropne ale niestety prawdziwe i już nie raz o tym czytałem.Sam też tego boję się okropnie.Ale głowa do góry pysiu :) nie może być aż tak źle.

#3 OFFLINE   pysia

pysia
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:40

Tak w sumie to Trzymam się z daleka od Polaków. Na palcach jednej ręki bym zliczyła tych z którymi mam kontakt. Ale tak strasznie mi brak Polaków. Ale często się za nich wstydzę i nie przyznaję się, że jestem Polką:( to takie przykre. Chciałabym by było jak w Polsce, że sobie pomagamy, jesteśmy za sobą... już wiem, że to nie możliwe:(

#4 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 06 kwiecień 2014 - 21:09

Pysia, głowa do góry. W życiu naprawdę zdarzają się gorsze rzeczy. Wiem, że to Cię nie pocieszy, ale ja jestem w Polsce i też o prawdziwych przyjaciół nie jest lekko. Obawiam się, że to trochę takie dziadowskie czasy nastały, kiedy sąsiad nie podnosi nawet głowy, gdy mija się z sąsiadem na klatce :( Kiedyś byliśmy bliżej siebie, drzwi od mieszkań nie zamykało się na klucz. Dziś mamy setki przyjaciół na FB, a jak naprawdę potrzebujemy wsparcia często pustka.

Niczym się nie przejmuj, licz na siebie, żyj i korzystaj z każdej chwili. Bądź sobą, uśmiechaj się do siebie i do ludzi, bądź im życzliwa, ale nie zapominaj by być dobrą również dla siebie. Bądź szczęśliwa, a będzie czym się dzielić z innymi. Zobaczysz jak szybko Twoje nastawienie się zmieni i dostrzeżesz dobrych ludzi wokół :)

Oczywiście wspomnienia i tęsknota pozostaną, ale dziś 2h lotu i jesteś praktycznie gdzie chcesz :) Trzymaj się i nie pękaj!

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#5 OFFLINE   lukaS

lukaS
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Staż: 3 rok, 8 m-c and 25 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 3

Napisano 07 kwiecień 2014 - 13:09

Czemu tęsknisz za Polakami?Tutaj na miejscu też nie jest lepiej,uwierz nam.Każdy tylko patrzy jak sąsiada oskarżyć bo ma nową sofe,samochód,telewizor,itp.Zazdrość staje się coraz to większa i wszędzie bo ludziom brakuje pieniędzy i dlatego tak się dzieje.Dobrze też mówisz regres że te czasy są jakieś takie dziadowskie..

Pysiu nie martw się niczym,zawsze masz rodzinę na którą na pewno możesz liczyć.I są osoby obok Ciebie z innych krajów które nie zostawią Cie w potrzebie tylko poszukaj dobrze :) wiele osób ma złote serca tylko trzeba je otworzyć.Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki żeby ułożyło się wszystko w okół Ciebie :)

#6 OFFLINE   pysia

pysia
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 08 kwiecień 2014 - 19:15

Bardzo dziękuję za budujące listy. Naprawdę mi pomogły. Dziękuję. Staram się nawiązać kontakt z ludżmi z innych krjaów ale z uwagi na mój jeszcze słaby język nie jest to łatwe, ale próbuję. Może mi się uda.

#7 OFFLINE   lukaS

lukaS
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Staż: 3 rok, 8 m-c and 25 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 3

Napisano 09 kwiecień 2014 - 15:30

Uda się uda :) zawsze masz też forum gdzie odnajdziesz dobrych ludzi i przynajmniej będą starali się tobie pomóc. Dlatego zapraszam do dyskusji w innych wątkach. A jak długo jesteś już zagranicą?I może opowiesz nam o tych dobrych stronach Belgii :)

#8 OFFLINE   werosa

werosa
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c
  • LokalizacjaŚwiat

Napisano 09 kwiecień 2014 - 20:57

Pysia a dlaczego wstydzisz się za rodaków?Ja słyszałam że Belgia jest bardzo przyjaznym krajem dla nas Polaków i że, nie ma tam takiej zazdrości,gonitwy za pieniędzmi,fałszerstwa rodak w stosunku do rodaka. We Francji różnie to bywa, jednak częściej natrafiałam na tych dobrych ludzi.

#9 OFFLINE   Lucjan

Lucjan

Moderator Danii

• Moderator
  • 348 postów
  • Staż: 4 rok, 4 m-c and 10 dni
  • LokalizacjaDania
Reputacja: 31

Napisano 19 kwiecień 2014 - 20:33

Niczym się nie przejmuj, licz na siebie, żyj i korzystaj z każdej chwili. Bądź sobą, uśmiechaj się do siebie i do ludzi, bądź im życzliwa, ale nie zapominaj by być dobrą również dla siebie. Bądź szczęśliwa, a będzie czym się dzielić z innymi. Zobaczysz jak szybko Twoje nastawienie się zmieni i dostrzeżesz dobrych ludzi wokół

Jak ladnie napisane :) Swieta racja !

Uda się uda zawsze masz też forum gdzie odnajdziesz dobrych ludzi i przynajmniej będą starali się tobie pomóc.

Forum Emigrantpl.com to miejsce gdzie Kazdy pozytywny emigrant i nie tylko, moze znalesc dobrych ludzi :drinks:

Pozdrowienia dla Wszystkich Forumowiczow i Zdrowych Spokojnych Swiat

#10 OFFLINE   milanda

milanda
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Staż: 3 rok, 5 m-c and 3 dni
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2014 - 17:51

Ja też tęsknię i to bardzo, na szczęście loty do Polski nie są już tak drogie, jak dekadę temu. W Belgii pracuje już naprawdę długo, w tej chwili nie wyobrażam sobie powrotu do kraju. Myślę, że nikt by mnie nie zatrudnił, mógłbym pomyśleć o założeniu własnej firmy, ale na to zdecydowanie za wcześnie, musiałbym mieć znacznie większy kapitał. Udało mi się podpisać umowę o pracę, na czas nieokreślony, wynagrodzenie mam bardzo dobre, i nie chciałbym z tego rezygnować.

Użytkownik regres edytował ten post 14 lipiec 2014 - 18:05
Spoko, ale po co ten spam przy okazji?

#11 OFFLINE   kitti32

kitti32
  • Zablokowany
  • 2 postów
  • Staż: 1 rok, 1 m-c and 20 dni
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2016 - 09:23

Może po prostu szukasz znajomości nie tam gdzie trzeba? Tutaj http://www.polishhea...dating_w_belgii poszukaj. To największy serwis randkowy dla Polek i Polaków mieszkających w Belgii. Nic nie ryzykujesz, a masz szansę poznać ciekawe osoby, które podobnie jak Ty szukają towarzystwa. Moim zdaniem nie ma nic złego w zawieraniu znajomości w ten sposób. A faktem jest, że czasami "w realu" ciężko poznać odpowiednich ludzi. Zwłaszcza mieszkając za granicą.

#12 OFFLINE   pysia

pysia
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 20 listopad 2016 - 02:30

Po pierwsze chciałabym załączyć spóźnione podziękowania za odpowiedz na mojego posta sprzed dwóch lat (bardzo mi to pomoglo). Nie miałam jednak w tamtym czasie sil by odpisać. Nadal jestem w Belgii mój niderlandzki obecnie jest na naprawdę wysokim poziomie. Przeszlam w międzyczasie procedurę uznania mojego dyplomu. Obecnie od pól roku pracuje w swoim zawodzie. Kocham ta prace i jestem wdzięczna Belgii za ta prace bo w Polsce nigdy nie udało mi się jej osiągnąć ale dalej tęsknie. I dalej mysle o powrocie do domu, do Polski. Choc wiem, ze tam nie mam takich możliwości zawodowych. Ale tam jest moj dom. I dalej boli mnie to, ze tu Polacy są dla siebie tak strasznie podli. Przez te moje cztery lata poznałam rożnych ludzi. Roznych nacji. Ale tylko Polacy odpłacają złem za dobro. A ja ciągle jak ta ćma do światła. Pozdrawiam Wszystkich na obczyźnie i tych w domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych