Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Polskie filmy i seriale nałogowo oglądane przez Emigrantów

emigrant emigranci filmy seriale tesknota polonia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 11 wrzesień 2014 - 11:49

Ilekroć odwiedzam rodzinę, czy znajomych, którzy żyją poza krajem, albo oglądamy wspólnie, albo wspominamy polskie filmy i seriale. Niewątpliwie na obczyźnie odbiera się je zupełnie inaczej - wielokrotnie widziałem łzy płynące z oczu nawet przy komediach ... tęsknota, wspomnienia?

Na początek jeden z moich ulubionych seriali  - ALTERNATYWY 4 :)

a4.jpg

Po prostu mistrzostwo :)

A to przy okazji wydarzenia:

Już od soboty 13 września widzowie TVP HD (a później i innych anten telewizji publicznej) będą mogli zobaczyć nowe oblicze kultowego serialu "Alternatywy 4". Dzięki cyfrowej rekonstrukcji w Ośrodku Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP dzieło Stanisława Barei będzie dostępne w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Nowa wersja została również uzupełniona o sceny usunięte pierwotnie przez cenzurę!

http://hatak.pl/arty...edlugo-w-tvp-hd

Jakie filmy i seriale Wy najczęściej wspominacie?

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#2 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c and 5 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 36

Napisano 11 wrzesień 2014 - 18:29

M jak milosc na tvp Polonia :D

#3 OFFLINE   Kat

Kat
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Staż: 3 rok, 2 m-c and 8 dni
  • LokalizacjaIlford
Reputacja: 6

Napisano 09 październik 2014 - 14:52

Przy okazji - co sądzicie o pomyśle stworzenia portalu z polskimi filmami i serialami? Takiego dla polskich emigrantów, dostępnego na różne urządzenia, przez Internet... Budujemy coś takiego ze znajomymi (bo sami chętnie z tego byśmy korzystali) - jakieś przemyślenia? Ktoś? Coś? 

userbar%20katreads.jpg

#4 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 październik 2014 - 15:21

Pomysł fajny, ale chyba wszystko jest teraz na YT, a jak nie to zaraz pewnie będzie. Sam kupiłem kilkanaście płyt z filmami PL w prezencie dla pewnej Emigrantki - cieszyła się kosmicznie.

facebook.png

#5 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 październik 2014 - 17:44

To może radio? Sama polska dobra muzyka z każdego gatunku no i oczywiście informacje z kraju ;)

#6 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia
Reputacja: 77

Napisano 09 październik 2014 - 21:27

Przy okazji - co sądzicie o pomyśle stworzenia portalu z polskimi filmami i serialami? Takiego dla polskich emigrantów, dostępnego na różne urządzenia, przez Internet... Budujemy coś takiego ze znajomymi (bo sami chętnie z tego byśmy korzystali) - jakieś przemyślenia? Ktoś? Coś?

Sam portal dacie radę postawić ....

Chętnie obejrzał bym np Makłowicza wszystkie odcinki .

Albo "Boso przez świat" W. Cejrowskiego

Albo ... lista długa .

Ale się nie da bo prawa autorskie .

Wiem, że się jednak coś tam da zrobić, ale będziecie szarpani beznamiętnie przez monopole w RP i albo wam zamkną witrynę, albo wyemigruje ona gdzieś gdzie nie sięgną macki .

userbar2.png                                                                                                                       faq1.jpg

#7 OFFLINE   Kat

Kat
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaIlford

Napisano 10 październik 2014 - 18:34

Regres - no właśnie, jest dużo polskich filmów na YT, przecież istnieją też inne serwisy internetowe tylko, że to wszystko jest nielegalne. Oczywiście, na YT niektóre filmy są umieszczone legalnie przez twórców, wiem, ale większość to jednak piractwo... Ciekawe dlaczego rodacy z taką nonszalancją do tego podchodzą. Nikt przecież nie zabiera piekarzowi chleba z piekarni bez płacenia... 

Archetyp - Hehehe, dzięki za radę, ale wiesz, mam lepszy pomysł. Bardzo prosty: będziemy płacić twórcom. Nie tylko nie będą nas szarpać, ale jeszcze będą nas głaskali... :D

Radio też niezła myśl :) Internetowe? Hmmm ciekawe tylko ile osób byłoby tym zainteresowanych...

userbar%20katreads.jpg

#8 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 październik 2014 - 19:48

Regres - no właśnie, jest dużo polskich filmów na YT, przecież istnieją też inne serwisy internetowe tylko, że to wszystko jest nielegalne. Oczywiście, na YT niektóre filmy są umieszczone legalnie przez twórców, wiem, ale większość to jednak piractwo..

Youtube to serwis, który w swojej definicji ma to, że można tam udostępnić film, muzykę czy prezentację. Ma swoją licencję, którą akceptujemy ładując film, nawet jeśli jest to nie naszego autorstwa film, więc jakoby piractwo to nie jest. Inne serwisy (których nazw nie będę podawał) są nielegalne, mówię tu o wszelakich serwisach, gdzie możemy oglądać filmy online.

Twój pomysł jest w swojej istocie mało legalny, jeśli nie wykupisz praw autorskich wszystkich filmów i seriali, które chcesz tam zamieścić. Ale skoro...

mam lepszy pomysł. Bardzo prosty: będziemy płacić twórcom.

.... to wszystko zapowiada się dobrze :)

Radio też niezła myśl Internetowe? Hmmm ciekawe tylko ile osób byłoby tym zainteresowanych...

No raczej to najprostsze wyjście. Zakładasz takie internetowe radio, ogłaszasz na tego typu forach jak nasze i już działasz, beż praktycznie żadych kosztów. Co do zainteresownia to jest to fajna idea, więc pewnie znajdziesz kogoś do współpracy. Sam chętnie poprowadziłbym jakąś audycje :p

#9 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 11 październik 2014 - 11:36

Bardzo prosty: będziemy płacić twórcom.

To w istocie mogłoby być pewnym novum :)

Nie wiem czy będzie sukces i mam mieszane odczucia, ale trzymam kciuki !!!

Dobrego emigranckiego radia sam bym z chęcią czasem posłuchał :)

facebook.png

#10 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 11 październik 2014 - 15:21

Zapomniana definicja internetu to całkowita wolność .

To już przeszłość .

Wiesz Kat, tak się zastanawiam komu będziecie płacić i jak tego dokonacie ?

Ilość filmów jak i licencji samych do nich jest ogromna - więc musisz dokonać wyboru listy i tą listę opłacić jak domniemam .

To ze strony Waszej .

A teraz ja - ODBIORCA.

Płacić czy nie ?

Muszę ?

Jeśli znajdę alternatywę to nie zapłacę i kropka - bo po co ?

Co otrzymam jeśli jednak zapłacę ?

YT dość skrupulatnie sprawdza i wyrzuca w niebyt treści objęte prawami autorskimi ( oczywiście w bardziej pojętym interesie własnym niż właścicieli czy posiadaczy praw do publikacji ) bo YT było by mniej atrakcyjne zwyczajnie .

Tajemnicą Poliszynela jest wszak to, że sporo newsów właśnie tam znajdziemy i po co mi się pocić nawet z BitTorrentem skoro tam mam już na gotowo .

Rynek zawsze jest bardziej zainteresowany nowościami niestety .

Co do radia to spory zespół ludzi musi tam pracować by było ciekawie albo mieć absolutnie przełomowy pomysł na to .

Samo ułożenie play list to już sztuka by dogodzić wszystkim .

userbar2.png                                                                                                                       faq1.jpg

#11 OFFLINE   Kat

Kat
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaIlford

Napisano 13 październik 2014 - 11:48

Ojojoj... Nacisnęłam czuły punkcik... :)

Zacznę od końca mą edukacyjna krucjatę (hihi).

Odpowiem Ci, Archetypie, z punktu widzenia grupy odbiorców, której jestem przedstawicielem. 

PYTASZ: Płacić, czy nie?

JAK MY ROZUMIEMY TO PYTANIE: Przede wszystkim: za co płacę? Czy treści, które zyskuję w ten sposób są dla mnie ważne, interesują mnie? W jakiej są jakości? Jakiej klasy jest obsługa, z którą mam kontakt itd. Czy jestem w stanie dostać to samo na rynku taniej? Ile jestem w stanie na to wydać? Jakie mam alternatywy pozyskania tych treści w innej formie, z innych źródeł? Ile realnie wydam? (To znaczy: Czy lepiej jest dla mnie płacić 30 zł miesięcznie za dostęp do katalogu filmów online. Czy kupować te filmy na płytach - płacąc 30zł za każdy oddzielnie? W pierwszym przypadku jest taniej. W drugim mam większy wpływ na ich różnorodność.)

ODPOWIEDŹ: Zależy od priorytetów ekonomicznych człowieka. Powiem za siebie: prawdopodobnie wybrałabym jednak opcję pierwszą, bo ma dla mnie więcej sensu. Mam całkiem niezłą kolekcję filmów na DVD i szczerze przyznam, że to strasznie głupie. Lada moment te nośniki przejdą do lamusa jak niegdyś kasety VHS. Nie sposób tej płytoteki ze sobą gdzieś zabrać i jeszcze trochę a zabraknie technologii zdolnej je odtwarzać. Katalog internetowy natomiast, dostępny z dowolnego miejsca na ziemi - to ma więcej sensu. Ekonomicznie jest to też bardziej uzasadnione, prawda? Heloł! 30zł za np. 200 filmów zawsze wygląda lepiej niż 6000zł za 200.

PYTASZ: Muszę?

ODPOWIEDŹ: Nie, oczywiście, że nie musisz. Jeśli chcesz, możesz sobie obejrzeć te filmy w wielu serwisach internetowych. Co i rusz któryś jest zamykany, ale powstają nowe i jestem pewna, że jeszcze przez jakiś czas tak będzie. Albo ściagnąć z torentów. 

PYTASZ: Jeśli znajdę alternatywę to nie zapłacę i kropka - bo po co ? ORAZ  Co otrzymam jeśli jednak zapłacę?

ODPOWIEDŹ: Te pytania opierają się na założeniu, że każdy musi skorzystać z mojej drogi i podzielać moją wizję świata. Że będę starała się za wszelką cenę Cię przekonać do płacenia za filmy, muzykę i książki. A ja wcale nie mam takiego podejścia. Przecież mamy wolność i wolny rynek... Możesz wybrać serwis internetowy, który uczciwie płaci twórcom za ich ciężką pracę (nie miej złudzeń, praca na planie czy przy montażu naprawdę jest cieżka) i płacić za dostęp do treści. Lub wybrać serwis, którzy wymaga od Ciebie opłaty za dostęp ale sam nie odprowadza żadnych opłat nikomu (a jak nie zapłacisz to spowalnia transfer tak, że szybciej byś sobie podciął żyły łyżeczką heheh). Albo po prostu ściągnąć film od kogoś czy z torentów. Zakładasz, że te pieniądze, które ewentualnie byś wydał na uczciwy serwis są warte tyle samo, co pieniądze człowieka, który jak ja uważa, że warto płacić za treści. A ja uważam, że tak nie jest. Jeśli Ty nie widzisz w tym sensu - ja nie mam korzyści w tym, by Ciebie przekonywać. Bo być może uda mi się spowodować, że wykupisz dostęp raz ale nigdy nie będziesz w pełni zadowolony. A to stworzy chorą sytuację, w której nieustannie będziesz oczekiwał przekonywania siebie i ugłaskiwania - bylebyś tylko płacił. Wychodzę z założenia, że wolny rynek polega też i na tym: mam prawo wybrać komu będę sprzedawać. 

Dobra, długie to wyszło, więc reszta skrótowo:

Co do YT to się zgadzam, z tego co wiem, to tam nawet większa kombinacja odchodzi. 

Co do płacenia twórcom: Są sposoby na to. Nawet wcale nie takie skomplikowane ;)

Co do radia: To się ciekawie składa, bo cztery lata przepracowałam w radio. Ostatni rok jako asystent produkcji. Perspektywa założenia radia nie jest dla mnie ani odległa, ani nowatorska ani przesadnie problematyczna. Hahaha! :D Bazinga!

userbar%20katreads.jpg

#12 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2014 - 12:38

Wydaje mi się (ale nie jestem pewien), że akurat polscy emigranci mogą do tego podejść ze zrozumieniem. Wielu nie musi się martwić czy starczy do 1-go i nastawienie mentalne się zmienia. Z resztą w PL też widać postęp w tej materii.

Jak ktoś naprawdę ceni Twórców i nie musi walczyć każdego dnia o byt, to czasem spojrzy na zagadnienie z perspektywy ludzi, których szanuje.

Ot Kazik, jeszcze wiele, wiele lat temu:

Kto kupuje pirackie płyty ten kutas i niech spierdala - po dwakroć, po trzykroć ...

Wielu Fanom, którzy z definicji kupowali wtedy pirackie kasety naprawdę zaświeciła się lampka.

Jeżeli zaangażować w promocję tak uczciwej inicjatywy choćby kilka gwiazd, to naprawdę może być ciekawie.

Cały czas trzymam kciuki i czekam na premierę!

facebook.png

#13 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 13 październik 2014 - 17:28

Dobra ...

Dawaj nr konta z IBAN i już przelewam 10€ za taką ilość filmów w full HD- powaga.

Jak najmocniej trzymam kciuki za całość projektu (mam nadzieję, że macie mocny serwer nie na Home.pl ;) )

Ściągnę pierwsze 200 filmów od WAS i obiecuję miesięczną promocję waszego serwisu w mojej stopce na dwóch forach prze miesiąc - proszę o dostęp płatności PayPal bo czekać nie lubię .

A i popromuję chętnie Wasz  .pls jeśli umieścicie nasze logo u Was :)

#14 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2014 - 18:46

Zagne Cie teraz!

Po co mam placic 30 zl za 200 filmow, ktore znam (niektore praktycznie na pamiec), skoro moge dac te 30 zl do mojego pakietu w cyfrowym polsacie i miec co niedziela najnowsze filmy dobrej produkcji?

Wybacz, szkoda mi dac 30 za "Kogel mogel" albo "Jak rozpetalem II wojne swiatowa" skoro to znam i leci to regularnie w tv.

Pomysl moze i dobry, jednak juz taki troche bez sensu, bo wszystko faktycznie znajdziemy w necie, np na youtubie. Ale probuj, moze Ci sie uda.

Jednak obstaje przy radio internetowym, pochlania wiecej czasu, energii i ludzi, aczkolwiek jest to fajna idea, lepsza niz ten pomysl z telewizja.

#15 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • LokalizacjaBelgia

Napisano 13 październik 2014 - 18:53

Mam pełny pakiet Polsatu i nie wiem po co ? :D

Drones nie bądź sknera większa ode mnie  - jak wyjedziesz to sam zobaczysz jak długo będzie Ci potrzebny ten Polsat :D

Mi płacenie za kilka godzin reklam zbrzydło :D

#16 OFFLINE   Kat

Kat
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaIlford

Napisano 13 październik 2014 - 20:26

Regres - pomysł z gwiazdami jest świetny, pewnie. Tylko jak to ugryźć? Póki co jesteśmy dla nich nikim... No ale, będziemy się przebijać. W końcu musi sie coś wydarzyć, prawda? Na razie mam same odpowiedzi z rodzaju "Super pomysł, ale nie jestem zainteresowany/a"... :( chlip

Archetyp - DIL! Z tym, że: full HD nie w każdym wypadku jest możliwe (wiadomo, zależy od "młodości" filmu - ale będziemy o to walczyć) i druga poprawka: zamierzamy udostępniać filmy w streamingu live. Masz do nich dostęp w każdej chwili, możesz je oglądać w kółko, 24/d ale nie możesz ich przechowywać na dysku. Płatności PayPal - ciekawa propozycja, zamierzaliśmy oprzeć się na kartach... ale kwestia do rozważenia. Reszta akceptowalna. 

Drones - Zagnę Cię teraz: wcale mnie to nie zagina! :p Ja też wyobraź sobie nie płaciłabym ani za Kogel Mogel (który mnie osobiście obraża) ani za Jak rozpętałem... (bo to mam na płycie) - a poza tym, jak sam piszesz lecą w kółko w telewizji przerywane rwącą rzeką reklam leków na sraczkę i innych równie fajnych, których pełno (w polsacie też). Zatem wybaczam. Trochę to smutne, że Twoja znajomość polskiego kina sprowadza się do tych dwóch dzieł. Powiem Ci natomiast za co bym zapłaciła: za nowości kinowe. Te, które teraz są nowościami i te, które były jeszcze parę lat temu (żyję na emigracji i nie mogę pójść do kina, jak coś wchodzi). Zapłaciłabym za filmy, których nie pokazuje telewizja polska (którakolwiek) a powstaje dużo kina niezależnego (tworzonego przez profesjonalistów, ale finansowanego z prywatnych środków), powstają kreskówki dla dzieci na świetnym poziomie, dokumenty, dramaty, komedie - których nigdzie nie ma! Wystarczy przejrzeć sobie chociażby filmweba. Zapłaciłabym też za Cejrowskiego, Wojciechowską, Makłowicza, za Kwanta (choćby po to, by powspominać) i inne dziwne i ciekawe produkcje. A co najważniejsze: za to wszystko, co jeszcze nie powstało! Ta perspektywa w tym wszystkim jest najbardziej pociągająca! Kto decyduje teraz o tym jakie produkcje powstają w Polsce? Grupa kolesi, która uważa, że najbezpieczniej jest kopiować zachód (i nawet skopiować nie potrafi)! A ja tym rzygam, powiem Ci szerze, mnie to wkurza, bo Polacy potrafią wymyślić coś nowego, dobrego, unikatowego. Cały świat docenia naszych filmowców tylko nie polskie instytucje! I to trzeba zmienić. I to zamierzam zmienić. Albo im chociaż trochę dokopać... Hehe. 

Co do radia: Chętnie byś poprowadził audycję, hę? To mój adres: kat.redas@gmail.com <-- feel free to send me your demo. I zobaczymy co się da zrobić. ;) Wymaganie jest jedno: ma to być ciekawa audycja dla emigrantów. Bo i radio ma być dla emigrantów. 

• regres lubi to

userbar%20katreads.jpg

#17 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2014 - 20:34

Jeżeli to jest zalążek emigranckiego radia, to myślę, że Admini zgodnie wesprą ten projekt. Może coś wspólnymi siłami ... :)

facebook.png

#18 OFFLINE   Kat

Kat
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaIlford

Napisano 13 październik 2014 - 20:43

Jeżeli to jest zalążek emigranckiego radia, to myślę, że Admini zgodnie wesprą ten projekt. Może coś wspólnymi siłami ... :)

No jasne! Musimy się umówić zatem na mniej publiczną pogawędkę ;) 

userbar%20katreads.jpg

#19 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2014 - 21:12

Trochę to smutne, że Twoja znajomość polskiego kina sprowadza się do tych dwóch dzieł

Bezczelność... 

Podałem tylko przykład.

Zresztą, nie będę się tłumaczyć czym jest dla mnie dobre kino. 

Archetyp, odkąd zacząłem zarabiać stałem się większym sknerą, nawet większym od Ciebie :p

#20 OFFLINE   Kat

Kat
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaIlford

Napisano 13 październik 2014 - 21:20

Bezczelność... 

Podałem tylko przykład.

Zresztą, nie będę się tłumaczyć czym jest dla mnie dobre kino. 

No tak tak... poluzuj sznurówki... Tu nikt na Ciebie nie napada...

...jeszcze... :p 

Archetyp, pociągnij go za język, może powie ile zarabia (skoro już zarabia)...

P.S. Już dobrze, dobrze, dronie, tylko się nie wkurzaj. Po prostu więcej dystansu. To nie była bezczelność tylko troska. Bezczelna jestem zwykle poza forum... 

userbar%20katreads.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: emigrant, emigranci, filmy, seriale, tesknota, polonia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych