Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Ukraińcy wykorzystywani w Polsce

ukraina krym polska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Staż: 3 rok, 9 m-c and 5 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 36

Napisano 19 październik 2014 - 12:20

Spotkałem parę Ukraińców z Krymu w Białymstoku. Pokazali mi swój bilet na pociąg, z trasy "Kielce - Radom". Chłopak powiedział:

-Nie rozumiem (pokazał na bilet)

-Czego nie rozumiesz? Spytałem

-Do Bydgoszczy - odparł szybko i znów pokazał na bilet

-Ale to jest bilet do Radomia, nie do Bydgoszczy i w dodatku z 11 października (A sytuacja miała miejsce 17.10)

Poszukał w słowniku rosyjsko polskim tłumaczenia i powiedział "Przyszedl prowadnik (konduktor, ten co kasuje bilety??) zabrał nam nasz bilet i dał ten (Ten co mi pokazał) i powiedział, ze do Bydgoszczy (dojadą)

Powiedziałem, że chyba coś nie tak, bo do Bydgoszczy na pewno nie dojadą. Pomogłem im kupić odpowiedni bilet i trochę jeszcze z nimi porozmawiałem. Rozumieli, co do nich mówię, ale nie potrafili po polsku odpowiedzieć, a i ja nie rozumiałem dobrze rosyjskiego, a przynajmniej nie wszystko. Słabo też mówili po angielsku, właściwie jego dziewczyna MINIMALNIE, on wcale. Oboje mieli po 22 lata i jechali do Bydogszczy do pracy. Z tego co zrozumiałem, to mieli pracować w jakiejś firmie produkującej żywność (aczkolwiek on mówił "hotdog", więc może do budki z hotdogami?).

Bardzo byłem pozytywnie zaskoczony, jak bardzo fajnie mówią o Polsce. Oczywiście nie mogłem wytrzymać i spytałem o Krym. Jest on już Rosyjski, ale dużo ludzi jednak czuję się Ukraińcami, wszyscy chcą wyjechać. Dali mi nawet na pamiątkę swój banknot :)

Fajnie jest poznawać obcokrajowców, bardzo miłe wspomnienia i można posłuchać obcego języka :)

Bardzo spodobał mi się rosyjski, może pomyślę o jego nauce? :)

Wieczorkiem podeślę lepszej jakości zdjęcie, to robione było tak na szybko ;)

Załączone miniatury

• 20141018_095759.jpg

• regres lubi to

#2 OFFLINE   regres

regres
  • Administrator
  • 1597 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 65

Napisano 19 październik 2014 - 22:45

Część ciągnie ku Rosji, część na Zachód ... mam nadzieję, że to wszystko się jakoś unormuje, bo na razie to ludzie kompletnie są skołowani i nie wiedzą co będzie pojutrze.

facebook.png

To ja - profil FB emigrantPL.com

Nikt mnie nie lubi  :sorry:  Zmień to :give_rose:

#3 OFFLINE   Archetyp

Archetyp
  • Administrator
  • 1648 postów
  • Staż: 4 rok, 11 m-c and 2 dni
  • LokalizacjaBelgia
Reputacja: 77

Napisano 12 listopad 2014 - 19:28

Hmmm...

Ostatnio starałem się sprowadzić na ziemię pewnego cebulaka w kwestii ksenofobi jego - bez powodzenia .

Cebulak ów ma za złe Pani Minister Kopacz za refleksję iż Polska będzie potrzebowała imigrantów z min Ukrainy - natomiast jemu samemu nie przeszkadzało wcale być i pracować za granicą w myśli przewodniej iż jemu się należy za Jałtę i inne takie okoliczności jakie zafundowała Europa Polakom .

Dość powszechne niestety to zjawisko .

userbar2.png                                                                                                                       faq1.jpg

#4 OFFLINE   Gregor600V

Gregor600V

Zastępca Dowódcy.

• NIAC
  • Others: Moderator
  • 111 postów
  • Staż: 3 rok, 5 m-c
  • LokalizacjaHumniska,Sanok
Reputacja: 7

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:58

Nie mogę nie napisać w tym temacie. Jako że do granicy z Ukrainą mam 80 km więc odwiedzałem dość często ich terytorium. Jeśli chodzi o Ukrainę to wygląda to tak że owszem normalni ludzie co prowadzą sklepy i inne biznesy są bardzo przyjaźni i pozytywnie nastawieni do Polaków. Pierwszy raz na Ukrainie zobaczyłem jak z jednej pary butów da się zrobić 4 firmy czyli Puma Nike Adidas Reebok co chcesz  tylko wydłubujesz nożem wszywkę :rofl: . Inaczej wygląda to na granicy i w służbach mundurowych bez łapówki ciężko normalnie przekroczyć granice choć papiery masz ok więc trzeba się przygotować na jakieś 10 hrywien na wjazd i 10 na wyjazd inaczej potrafią rozkręcić ci auto i jeszcze coś podrzucić że masz za dużo i trzeba oclić. Raz nie wytrzymałem jak się Ukrainiec na granicy rzucał o coś tam i bluzgał na Polaków więc odpowiedziałem mu "że jakby nie Polacy to dalej byś .... w walonkach dalej chodził' jak się chłopak zagotował :rofl:. Co prawda miałem pełną kontrole ale auta nie rozkręcali :). Jako pracownicy nie mogę złego słowa powiedzieć ale do europy jeszcze im daleko zwłaszcza im hotelom z wc na Małysza :crazy:

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych