Skocz do zawartości

Witamy na forum!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do naszego forum. Dzięki rejestracji będzie można dyskutować z innymi członkami naszej społeczności.

Close

Witaj

Witaj na forum dla polskich emigrantów i podróżników.
To pierwszy polski vortal o Polonii i dla Polonii oraz Globtroterów.

Powstał z myślą o wzajemnym wsparciu Rodaków na całym świecie. Zebrane i pogrupowane informacje mają ułatwić życie na obczyźnie, pracę na emigracji i podróżowanie po świecie każdemu, kto pomocy oraz informacji potrzebuje. Polak Polakowi wilkiem ... tu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Tu ceni się dobre intencje i łamanie stereotypu, który przylgnął do polskiej emigracji. Są miejsca i momenty, w których My Polacy potrafimy się jednoczyć. To właśnie ten moment i to miejsce :)

Poza wzajemną pomocą, wymianą doświadczeń i kreowaniem pozytywnego wizerunku Polaka na emigracji, promować będziemy polską kulturę i twórczość pod wszelką postacią - film, muzyka, teatr, poezja ... Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami, trzymając się z daleka od politycznych przepychanek.

Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum emigrantPL.com

Pomoc
Kontakt

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Emigracja za granicę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   monk

monk
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Staż: 2 m-c and 11 dni
  • LokalizacjaPodkarpackie
Reputacja: 0

Napisano 12 luty 2018 - 11:57

Witajcie , przeglądając internet natknąłem się na to forum i postanowiłem się zarejestrować ponieważ mam kilka pytań , wątpliwości , może coś mi podpowiecie :) . Przechodząc do tematu , mam 22 lata , pochodzę z małego miasta na Podkarpaciu . Moja obecna sytuacja życiowa zmusza mnie do emigracji zarobkowej za granicę , minimum na rok. W moim mieście nie ma praktycznie żadnych ofert pracy . A nawet pracując w innym mieście w kraju nie będę w stanie odłożyć takiej sumy , którą zarobię za granicą przez ten czas. Można powiedzieć , że jestem już zdecydowany na wyjazd . W planach mam samodzielny wyjazd czyli : wyjazd -----> szukanie lokum ------> szukanie pracy na miejscu . Na ten cel odłożone mam ok 1,5 k euro . Największe wątpliwości mam co do miejsca docelowego. Nigdy nie pracowałem za granicą dłużej niż 3 miesiące ( Holandia ) . Ale to był wyjazd przez agencję pracy i powiedziałem sobie , że nigdy więcej . Nie mam żadnego znajomego za granicą , rodziny tym bardziej .Zastanawiam się nad Wielką Brytanią , tylko nie wiem czy nadal warto tam wyjechać ze względu na Brexit , Islandią , tylko nie wiem czy nie mam ciut za małej kwoty na koncie , dalej w głowie mam Irlandię i Danię , ale to chyba wyjście awaryjne . Zależy mi na w miarę szybkim znalezieniu pracy . Obecnie pracuję jako kierowca busa , wcześniej robiłem jako ochroniarz . Interesowałaby mnie każda praca , na początku człowiek łapie się wszystkiego . Mój angielski jest hmm... średniozaawansowany czyli tak  B1 - B2 . Z rozmowy , telewizji , czytania rozumiem praktycznie wszystko . Z dogadaniem się nie mam problemu , wystarczy tylko trochę praktyki . Może ktoś z was mieszka , mieszkał w którymś z tych krajów i mógłby coś powiedzieć od siebie nt. sytuacji w danym kraju , czy łatwo znaleźć pracę ? może jakieś sugestie ? Bardzo prosiłbym o jakiekolwiek porady , sugestie , bo sam już nie wiem .
Pozdrawiam 

#2 OFFLINE   drones

drones
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Staż: 4 rok, 1 m-c and 11 dni
  • LokalizacjaPolska
Reputacja: 36

Napisano 18 luty 2018 - 22:03

Siemka, z tym budżetem, stopniem języka, umiejętnościami i doświadczeniem to najłatwiej będzie do Holandii lub Niemiec. Anglię raczej sobie odpuść, to już nie to, co kiedyś.

Do Danii na wyjazd trzeba mieć dużo kasy, bo długo czeka się na konto w banku i kartę kredytową, do tego musisz mieć lokum, żeby mieć pracę. Ogólnie Dania to duża inwestycja, wiec musiałbyś dłużej siedzieć, by się zwróciło. Byłem tam w pracy na sezonie, ale w swoim zawodzie, a nie szukałem pracy byle jakiej. Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych